• Ügyfélszolgálat: info@gymtropin.hu

Kosár  

Nincs termék

0 Ft‎ Szállítás
0 Ft‎ Összesen

Fizetés

Miért, vagy minek használjak táplálékkiegészítőket? (2. rész)

Sportolók, hobbisták, vagy súlyzókat messziről sem látottak. Legalább egy dolog mindenképpen közös bennük!
Az egészségük megőrzéséhez és a szervezetük normál működéséhez, vitaminokra és ásványi anyagokra van szükségük! Ezt a tényt talán senki nem vitatja vagy vonja kétségbe.

A táplálékkiegészítők, illetve azok térnyerése kapcsán, meg kell említeni, hogy a szervezet nem képes önállóan a megfelelő mennyiséget előállítani, a számunkra oly fontos mikro-tápanyagokból! Ennek okán, lehetőségünk van pótolni, és igényeink szerint meghatározni és beállítani egy olyan mennyiséget, amelyet a fizikai aktivitásunk (sporttevékenységünk) igényel!

Nekünk, akiknek az aktív sport jellemzi az életünk, nélkülözhetetlen a vitaminok és ásványi anyagok szervezetünkre gyakorolt jótékony hatása, hiszen ezek:
- elősegítik a fehérjeszintézist, vagyis a fehérje beépülését a szervezetünkbe;
- lerövidítik a regenerációs időt, és helyrebillentik az energiaszintet;
- hormonszintünket a megfelelő kerékvágásba terelik;
- és nem mellékesen, hozzájárulnak az általános egészségünk, így a közérzetünk javulásához is!

Ezen feladatokat, pusztán az élelmiszerekben található és a szervezetünk által előállított vitamin-mennyiségek nem képesek ellátni, így, ha „biztonságban” akarjuk tudni a karbantartást, ajánlott, sőt, muszáj gondoskodnunk a megfelelő kiegészítésről!

Ezek a mikro-tápanyagok nem kapnak megfelelő „marketinget”, hiszen az ő esetükben nem lehet óriási mértékű árrést kialakítani, és ilyen-olyan formában variálni, turbózni az összetételén és hatásán! Ez van, el kell fogadni, hogy amolyan csöndes harcosként küzdenek az egészségünkért, és soha nem fogják azt a fajta népszerűséget birtokolni és az eladási listákon az első helyet megszerezni, amely igenis megilletné őket!

Konkretizáljuk, hogy melyek azok vitamin és antioxidáns típusok, amelyek a legtöbbet tehetnek értünk, így Mi is tehetünk önmagunkért, ha beszerezzük a neves képviselőiket, természetesen a sport szemszögéből tekintve.

C-vitamin


Az antioxidánsok legnevesebb képviselője, amely segít a káros szabadgyökök leküzdésében, amely az intenzív edzés hatására termelődik.
Vízben oldódó vitamin, vagyis folyamatos pótlást igényel, nem tudja a szervezetünk huzamosabb ideig tárolni azt.
Rendkívüli módon hozzájárul a regenerációs tevékenységhez, hiszen a sport kapcsán a minket ért sokkot követően szükség van a normál működés helyreállításában, hiszen túledzés alakulhat ki.
Aktivitásunk és intenzitás függvénye, de egy 2000-2500 mg/nap mennyiségre, mindenképpen szükségünk van! Figyeljük a testünk/szervezetünk reakcióit, (túledzés, megfázás, közérzet) amely jelezhet számunkra, ha igényel még ennél is nagyobb mennyiséget!

Kalcium

Tápanyagszállításban, az izmok összehúzódásában és a csontépítésben betöltött szerepe a legjelentősebb.

Amennyiben nem biztosítjuk szervezetünknek, – a sport által igényelt emelt bevitelt – a csontokból vonja ki a szervezet, hogy a pótlás biztosítva legyen, mind az mellett, hogy hiánya izomgörcsökkel és fájdalmakkal jár!
Vérnyomás csökkentő hatása is ismert, elismert!
1500 mg/nap mennyiség, a sportolóknak és rendkívüli fizikai aktivitást végzőknek mindenképpen irányadó!

B-vitaminok

Anyagcsere, vérkeringés és oxigénellátás a fő feladatuk, illetve ezen folyamatok megfelelő működésének a biztosítása.

Az összes makró-tápanyag (fehérje, szénhidrát, zsír) anyagcseréjében szerepet játszanak, valamint az agyi működésben is részt vesznek.
Együttesen, B-vitamin komplex formájában érdemes szedni, amennyiben pótolni, kiegészíteni akarjuk az élelmiszerekben (elvétve) előforduló mennyiségeket.

Magnézium

A szívinfarktus, a görcsök, sérülések megelőzése, a magas vérnyomás csökkentése és az idegrendszer helyes működése, az a feladatkör, amelyet elvégez a magnézium!

Fontos szerepe ellenére, a szervezetben ebből található meg az egyik legcsekélyebb mennyiség, amelyet a sportolóknak ajánlott kiegészítők formájában pótolni, ezért dobogós a vitaminok prioritása kapcsán fölállított listán.
Az olajos magvakban található némi mennyiség, de a sporttevékenységet végzők napi 500-1000 mg-os mennyiségéhez bizony magnéziumkészítményeket kell vásárolnunk!

D-vitamin

Inkább hormonként tekintünk rá, mint vitaminként, hiszen a napfény hatására képződik, amely a véren keresztül a májba és vesébe szállítódik.

A csontritkulás és a rák megelőzésének élharcosa, így kisgyermekkortól egészen időskorig ajánlott a fogyasztása.
Nem mellékesen hozzájárul a kalcium és foszfor szívódásához, amely az izomgörcsök megelőzéséhez és az izom összehúzódás elősegítésében elengedhetetlen az aktívan sportolók számára.
Ajánlott napi mennyisége, amennyiben súlyzós edzéseket (is) végzünk, a minimum 1500-2000 nemzetközi egység, amely téli hónapokban, vagy túlsúllyal küzdőknek ennél is több lehet!

Ezek azok a formulák, amelyekre a leginkább szükségünk lehet, ha biztonságban akarjuk tudni a testünket, és az abban végbemenő folyamatokat, amely a sport hatására még inkább felértékelődhet.
Ne feledjük, olyan ellenállásnak, stressznek tesszük ki a szervezetünket, amely emelt mennyiségű utánpótlást igényel az adott tevékenységet követően, legyen szó a tápanyagok, vagy vitamin és ásványi anyagok felhasználásáról!

Konklúziót vonva megállapítható, hogy a táplálékkiegészítők leghasznosabb és talán legfontosabb tagjai, az önállóan, vagy komplexen kapható egységnyi, vagy multivitaminok!
Amennyiben nekünk speciális igényeink, vagy esetlegesen betegségeink, vagy hiányaink vannak, érdemesebb külön-külön beszerezni ezeket a kiegészítőket, de ha komplexen, mindenből szeretnénk utánpótlást, akkor egy komplex, kimondottan sportolóknak összeállított, emelt dózisú multi a mi a csomagunk!

Az én tanácsom számodra, hogy ha csak egy valamit akarsz/tudsz vásárolni, mint kiegészítő, az mindenképpen a vitamin legyen! Ennek nem lesz azonnal látványos, „eret duzzasztó”, vagy erőszintre hatást kifejtő eredménye, de hosszútávon elengedhetetlen egy egészséges, és minden szempontból élettel teli fizikum és szervezet kialakításához!